Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Wokół zlewu

1 November 2010 by admin

Jak opanować chaos wokół zlewu kuchennego

Nawet jeżeli nasza kuchnia wyposażona jest w zmywarkę, nie da się uniknąć konieczności zmywania ręcznego – nie wszystkie naczynia nadają się do mycia w zmywarce. Dziś przedstawię kilka pomysłów, pozwalających urządzić nasz kącik do zmywania zgodnie z zasadami współczesnej kuchennej ergonomii: wygodnie i funkcjonalnie.

Przeważnie tradycyjne ociekacze do naczyń zajmują w naszej kuchni dość dużo miejsca i wymagają częstego czyszczenia. Dlatego dobrym pomysłem są ociekacze, które umieścić możemy w jednej z komór zlewu. Jest to sprawdzone rozwiązanie w przypadku kuchni, wyposażonych w zmywarkę, gdzie ręcznie zmywa się tylko niewielką ilość naczyń. Firma Umbra proponuje nam ociekacz połączony z wkładką do zlewozmywaka. Dość płaski, wyposażony w przegródki na talerze, umieszczony powinien być na dnie komory zlewozmywaka. Bardzo prosta forma, wykonana z tworzywa sztucznego, pozwalająca na wygodne czyszczenie, zajmuje także w zlewie niewiele miejsca. W przypadku, gdy w ociekaczu nie ma naczyń, spełnia on rolę wkładki, zabezpieczającej zlew przed obiciem.

Do kompletu można dobrać ociekacz na sztućce Sinkit tej samej firmy, będący jednocześnie pojemnikiem na akcesoria do zmywania: szczotkę, gąbkę czy płyn do mycia naczyń. Ociekacz ten wyposażony został w przyssawkę, pozwalającą umieścić go na ściance zlewozmywaka bądź na płytkach ceramicznych tuż nad nim. Dzięki temu bardzo łatwo utrzymać możemy wokół zlewu porządek i zaoszczędzić trochę miejsca w naszej kuchni.

Firma Umbra proponuje nam także specjalne akcesoria do przechowywania gąbek czy zmywaków do naczyń. Pierwsze z nich, o nazwie Clutch, to wygodny uchwyt, gotowy do zawieszenie na brzegu zlewu, pozwalający nie tylko uniknąć szukania gąbki w stercie brudnych naczyń, ale i umożliwiający zachowanie higieny zmywania. Gąbka, umieszczona w gumowym pojemniku, wyposażonym w otwory do odciekania wody, o wiele dłużej zachowa bowiem czystość i świeżość. Drugim sprzętem, przydatnym w zmywaniu, jest uchwyt na myjkę Saddle. Zawieszany na ściance, oddzielającej komory zlewozmywaka, wyposażony jest w dwa pojemniczki, pozwalające na umieszczenie akcesoriów do zmywania.

Wygodę i ekonomiczność zmywania zwiększy szczoteczka do zmywania naczyń Soapformer marki Menu. Charakteryzuje się nie tylko doskonałym designem, ale i praktycznością. Narzędzie to składa się z dwóch części – pojemnika na wodę z płynem do zmywania i samej szczoteczki z eleganckim, stalowym uchwytem, która po zanurzeniu w podstawce i kilkakrotnym naciśnięciu, wytwarza myjącą pianę. Jest to rozwiązanie niezwykle wydajne i ekologiczne– pozwala na ograniczenie zużycia, a co za tym idzie, także wprowadzania do środowiska, dużej ilości detergentów.

Be Sociable, Share!

Tags:

Posted in Gotowanie |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *