Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Rozwiązania dla małej kuchni

1 November 2010 by admin

Kilka pomysłów, jak zaoszczędzić miejsce w małej kuchni

Każdy posiadacz niewielkiej kuchni wie, jak ważny jest każdy centymetr kwadratowy jej powierzchni. Dla wygodnego przebywania w kuchni istotne jest to, by nie była „zagracona”. Do gotowania potrzebna jest choć odrobina przestrzeni! Podpowiem, jak za pomocą praktycznych przyborów i kuchennych akcesoriów można tą przestrzeń odzyskać – jak w prosty sposób uczynić naszą kuchnię ergonomiczną.

Problem pierwszy: zastawione blaty kuchenne

Dziś projektanci prześcigają się w pomysłach, jak sprawić, by potrzebne nam kuchenne produkty i akcesoria nie zajmowały niepotrzebnie przestrzeni kuchennych blatów. Kuchenne blaty służą bowiem przede wszystkim do przygotowywania posiłków – nie są wystawką naszych kuchennych przedmiotów. Przede wszystkim wiele niezbędnych sprzętów kuchenny posiada możliwość zamocowania ich na ścianie – dzięki temu nie tylko oszczędzamy miejsce, ale i możemy wygodnie sięgać po najbardziej potrzebne akcesoria. Niektóre pomysły są zaiste zaskakujące!

Okazuje się, że na ścianie z powodzeniem możemy trzymać nasze…noże. Każdy magnes na noże z kompletu Magnetic marki Eva Solo może utrzymać dwa duże noże kuchenne. Wyposażone w specjalną gumową nakładkę, zapobiegają ześlizgiwaniu się naszych sprzętów– dzięki temu możemy zrezygnować z zajmujących sporo miejsca bloków do przechowywania noży. Na ścianie zamontować możemy także najróżniejsze podajniki, np. podajnik do filtrów do ekspresów przelewowych Clio marki Zack, czy podajnik na papierowe ręczniki i folie Obar marki Blomus. Niezwykle praktyczna jest także mocowana do ściany waga kuchenna Crest marki Soehnle, która poza funkcją ważenia posiada też minutnik i zegar. Oczywiście na kuchennej ścianie umieścić możemy także relingi z akcesoriami do gotowania, o czym pisałam w poprzednim artykule. Mnóstwo miejsca pozwoli nam zaoszczędzić także uchwyt na butelki wina marki Menu – nie tylko piękny, ale i niezwykle solidny.

Problem drugi: pełne szuflady i szafki kuchenne

Wyjątkowe pomysły producentów kuchennych sprzętów pozwalają nam także na ergonomiczne przechowywanie garnków, podstawek, desek do krojenia i wielu innych akcesoriów. Najlepsi producenci garnków zadbali, by można było przechowywać je, włożywszy jeden w drugi (np. seria Elements marki Silit). Niektóre podstawki pod gorące naczynia, np. Pipiro marki Alessi, można jednym ruchem złożyć do minimalnych rozmiarów, a dzięki temu uzyskać w naszych szafkach mnóstwo miejsca. Podobnie prostopadłościenna tarka Fold Flat Grater firmy Joseph Joseph może zostać złożona w kształt płaskiej płytki, co zaoszczędzi nam wiele przestrzeni w kuchennej szufladzie.

Okazuje się,że nawet w niewielkiej kuchni łatwo jest zyskać dodatkowe miejsce, nie pozbywając się niezbędnych na co dzień kuchennych sprzętów. Warto więc rozejrzeć się po rynku nowoczesnych ergonomicznych kuchennych akcesoriów i wybrać rozwiązania najlepsze dla siebie. Dzięki pomysłom producentów możemy naprawdę zdziałać cuda – powiększyć kuchnię, nie powiększając metrażu naszego mieszkania!

Be Sociable, Share!

Tags:

Posted in Gotowanie |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *