Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Magiczna seria

1 November 2010 by admin

Wygodne przybory do gotowania Magic Edition marki Fissler

Kiedy już zaopatrzyliśmy naszą kuchnię w dobre garnki, odpowiadające nam zarówno funkcją, jak i designem, pora na dobór kuchennych akcesoriów do gotowania: łyżki wazowej, łyżki do sosów, łopatki do smażenia i wielu innych. Sprawa nie jest prosta – musimy zadbać o to, by były wysokiej jakości, posiadały praktyczne funkcje, a przy okazji wnosiły do naszej kuchni pewną dozę estetyki. Mój wybór padł na popularną serię Magic Edition firmy Fissler. Dlaczego akurat ta kolekcja?

Przede wszystkim niemiecka marka Fissler, wielokrotnie nagradzana za swoje produkty prestiżowymi odznaczeniami (np. Red Dot Award), jest gwarancją najwyższej jakości. Firma poszczycić się może niebywałą historią – założona została już w 1845 r.! Od 160 lat jej produkty zachwycają nie tylko doskonałą funkcjonalnością, ergonomiczną formą i najwyższą jakością materiałów, ale także świetnym designem. W swoim nieustannie aktualizowanym asortymencie marka Fissler nadąża za najnowocześniejszymi trendami i potrzebami klientów. Dlatego też w serii akcesoriów kuchennych Magic Edition znaleźć możemy zarówno przybory od wieków będące podstawą wyposażenia kuchni, jak i takie o nowatorskich funkcjach, rzadko spotykane w asortymencie innych firm.

Dwie cechy wyróżniają serię Magic Edition. Pierwsza to niezwykła różnorodność sprzętów, spośród których możemy wybrać te, które nam najlepiej odpowiadają. Druga to wygodny i ergonomiczny sposób ich przechowywania. Podstawą kolekcji jest długi stalowy reling wyposażony w haczyki, który mocujemy do ściany. Wszystkie przybory z serii posiadają uchwyty, pozwalające zawiesić je na tych haczykach. Dzięki temu nie tylko nie będą zajmować niepotrzebnie miejsca w naszych szufladach, ale też możliwe stanie się wyeksponowanie ich ciekawego designu.

A teraz najważniejsze: jakie akcesoria wybrać? Oczywiście na początek te najbardziej podstawowe. A więc potrzebna będzie nam łyżka wazowa – dostępna w dwóch rozmiarach (średnica 6 i 9 cm), posiadająca specjalnie wyprofilowane brzegi, ułatwiające nalewanie. Konieczna będzie też łyżka cedzakowa i łyżka do sosów. Nie obędziemy się też bez tłuczka do ziemniaków i łopatki do odwracania. Przy wyborze kolejnych akcesoriów możemy puścić wodze fantazji.

Miłośnikom włoskich potraw przyda się na pewno łyżka do spaghetti z profilowanymi brzegami do skutecznego utrzymania makaronu, specjalne szczypce do spaghetti oraz obrotowy nóż do krojenia pizzy. Dla zwolenników zdrowych warzywno-owocowych potraw i sałatek przeznaczone są specjalne łyżki do sałaty, obierak do warzyw i owoców czy wyciskacz do czosnku. Nowatorskim pomysłem jest widelec do ziemniaków, który służy do nabijania i wygodnego przenoszenia gorących ziemniaków lub innych warzyw. Ciekawe zastosowanie posiada też skrobak do cytrusów – za pomocą specjalnego nożyka możemy łatwo zeskrobywać cienką skórkę z cytryny lub pomarańczy do ciast i innych wypieków.

Dobór odpowiadających nam kuchennych sprzętów zależy wyłącznie od naszej fantazji i potrzeb. Wybierając przybory z serii Magic Edition, mamy okazję wyposażyć naszą kuchnię we wszelkie możliwe sprzęty, ułatwiające nam gotowanie, zachowując przy tym jedność kuchennej stylistyki. Dzięki firmie Fissler nie jesteśmy już więc skazani na robienie z naszej kuchni graciarni najróżniejszych stylów i form,a wszystkie potrzebne sprzęty możemy mieć zawsze pod ręką!

Be Sociable, Share!

Tags: , , , ,

Posted in Gotowanie |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *