Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Kurczę pieczone

1 November 2010 by admin

Wygodne naczynia do pieczenia

Każda szanująca się pani domu od czasu do czasu podejmuje się trudu upieczenia kurczaka, żeberek czy wymyślnych warzywnych zapiekanek. Potrawy pieczone są o wiele zdrowsze niż te smażone, bo wymagają mniejszej ilości tłuszczu. Poza tym nie sposób nie zauważyć, iż mimo że sam proces pieczenia zajmuje więcej czasu, wymaga od nas mniejszego wysiłku. Po przygotowaniu naszej potrawy po prostu wkładamy ją do piekarnika – nie musimy nic mieszać, próbować, odcedzać. Pora przyjrzeć się więc bliżej naczyniom, które pomogą nam w tym zadaniu.

Wszyscy pamiętamy starego typu brytfanny do pieczenia: ciężkie, żeliwne, których doszorowanie graniczyło z cudem. Od tamtego czasu jednak nowe technologie mocno poszły do przodu – w dziedzinie pieczenia panują teraz inne standardy. Nowoczesna, wygodna brytfanna to taka, która potrafi wyeliminować większość problemów związanych z pieczeniem. Przede wszystkim powinna być pokryta wewnątrz specjalną powłoką zapobiegającą przywieraniu – może to być teflon lub inne nowoczesne materiały. Powinna także posiadać wygodne uchwyty, które ułatwią przenoszenie dość ciężkiego naczynia. Przykłady? Proszę bardzo!

Brytfanna Country marki Fissler wyposażona została w wysokiej jakości nieprzywierającą powłokę Protectal Plus, dzięki której do pieczenia wystarczy niewielka ilość tłuszczu, a naczynie nie sprawia żadnych problemów przy myciu. Brytfanna ta posiada też inne ułatwienie – szklaną pokrywę, która pozwala na kontrolowanie stanu potrawy podczas pieczenia. Dzięki temu ostateczny efekt naszej pracy nie będzie już dla nas zaskoczeniem! Do przenoszenia służą natomiast wygodne ergonomiczne rączki, na tyle szerokie, że nawet w kuchenny rękawicach łatwo je uchwycić. W podobnie wygodne uchwyty została wyposażona także brytfanna z serii Pro Collection firmy Fissler.

Nowoczesne brytfanny posiadają także często funkcje, pozwalające na dodatkowe nawilżenie potraw w trakcie pieczenia. Ciekawym rozwiązaniem może poszczycić się firma Fissler w brytfannie Country Saftomat. Wyposażona została w wyjątkowy system Saft-o-matic, zapewniający naszej pieczeni optymalne warunki pieczenia. Na czym system ten polega? Otóż do specjalnego zbiornika w pokrywie wlać możemy np. wodę lub wino, które podczas pieczenia będzie automatycznie dozowane, nadając potrawie soczystości i aromatu.

Wspomnieć trzeba też o nowoczesnych naczyniach żaroodpornych. Uwagę zwracają te porcelanowe firmy Villeroy & Boch. Pokryte specjalną ceramiczną powłoką Ceramicplus, pozwalają na pieczenie nawet w bardzo wysokich temperaturach. W dodatku ich mycie nie przysparza żadnych problemów. Jak wszystkie produkty marki Villeroy & Boch, zachwycają także elegancją formy i materiału.

A zatem, drogie Panie, kiedy już wiemy co nieco o tym, jak dzięki nowoczesnym naczyniom do pieczenia ułatwić sobie tą czynność – do roboty!

Be Sociable, Share!

Tags:

Posted in Gotowanie |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *