Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Category Archives: pieczenie


Świąteczne pieczenie

25 March 2013 by admin

forma na babkę
Już za niespełna tydzień czasu rozpoczynają się najważniejsze z punktu widzenia każdego Chrześcijanina święta Wielkanocne. Z tej okazji wiele gospodyń domowych i nie tylko przygotowuje wyśmienite wypieki, które mają jeszcze bardziej umilić czas świętowania.

Jeśli chcemy aby nasze święta były jeszcze bardziej wyjątkowe niż dotychczas to oprócz przeżycia duchowego świąt warto zatroszczyć się o smakowitości na talerzach. Pomocną dłoń w tym zakresie wyciągają sklepy z nieszablonowymi dekoracjami świątecznymi i foremkami na ciasta, które zrobią różnicę i jeszcze bardziej podkreślą charakter świąt.

Przedmioty takie jak trzepaczka, szpatułka cukiernicza, szpatułka do kremów, forma do ciasta, foremki do babek z całą pewnością zostaną przed świętami wykorzystane do granic wytrzymałości. ;) Dobrze jest więc zaopatrzyć się w takie narzędzia kulinarne, które będą wytrzymałe i jednocześnie bardzo wygodne i praktyczne. Posiadając najlepszej klasy sprzęt możemy pozwolić sobie na więcej.

Kiedy już prace w kuchni dobiegną końca będziemy mogli przejść do wspólnych spotkań w gronie rodziny i delektowania się znajdującymi się na talerzach smakołykach.

Wesołych i smacznych Świąt Wielkanocnych. :)

Tags: , ,

Posted in pieczenie, wyposażenie kuchni |

Wyposażenie kuchni

27 September 2011 by admin

Wyposażenie kuchni ma bardzo spory wpływ na organizację i warunki pracy w tym tętniącym życiem pomieszczeniu. Jeśli jesteśmy w trakcie urządzania wystroju kuchni lub zamierzamy w najbliższym czasie zakupić jakiś nowy produkt do kuchni to warto zastanowić się nieco i wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie.

Artykułów wyposażenia kuchni jest wiele, począwszy od naczyń kuchennych, jak garnki, patelnie, brytfanny, talerze poprzez przybory kuchenne typu maselniczki, pojemniki na pieczywo, noże kuchenne kończąc na wagach i robotach kuchennych. Decydując się na zakup jednego z wyżej wymienionych artykułów wyposażenia kuchni warto dobrać go kolorystycznie i jakościowo do wystroju kuchni. Jeśli pozostałe wyposażenie kuchni jest nowoczesne i reprezentuje sobą wysoką jakość to w przypadku nowych produktów warto by również posiadały podobne cechy.

Czynnikiem, który warto rozważyć przed zakupem danego przedmiotu jest to gdzie zamierzamy go przechowywać. Jeśli np posiadamy wypełnioną po brzegi szafę z garnkami to zakup kolejnego kompletu nie koniecznie będzie wskazany. Chyba, że zamierzamy pozbyć się starych naczyń i zakupić na ich miejsce nowe, bardziej przydatne.

Nowoczesne wyposażenie kuchni wiąże się zarówno z przedmiotami uniwersalnymi, mogącymi spełniać wiele funkcji, jak również bardzo specjalistycznymi, ograniczającymi się do wykonywania pojedynczych czynności. Przed zakupem danych przyborów warto zastanowić się co bardziej nam się przyda, czy wystarczy zakupić jeden uniwersalny przedmiot czy większą ilość dobrych jakościowo wyspecjalizowanych artykułów kuchennych przydatnych w pojedynczych czynnościach.

Tags: , , ,

Posted in czystość w kuchni, deski i pojemniki na pieczywo, Gotowanie, pieczenie |