Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Estetyka gotowania

1 November 2010 by admin

O tym, że dobry design garnka to nie tylko piękna forma

Tak jak obiecałam, przyjrzymy się teraz bliżej kwestii designu garnka. Spojrzymy na nią jednak nie tylko okiem estety, ale okiem praktycznej pani domu. Dobry design garnka nie jest bowiem tylko sprawą jego ładnego wyglądu. Kryje się za tym coś więcej. Forma każdego elementu dobrego garnka wynika z funkcji. Dzięki temu gotowanie staje się nie tylko przyjemne, ale i proste.

Na początek weźmy na warsztat garnki firmy Silit z kolekcji Lemon Green. Uwagę zwraca ich żywa kolorystyka, która spodoba się nawet osobom, przyzwyczajonym do tradycyjnych garnków emaliowanych, do których nie przemawia minimalizm nowoczesnych garnków ze stali. Co się kryje za pięknym cytrynowo-zielonym kolorem? Otóż nie jest to zwykła emalia, ale specjalne tworzywo o nazwie Silargan, o wyjątkowej gładkości i właściwościach antybakteryjnych. Dzięki połączeniu stali z ceramiką możliwe stało się uzyskanie ozdobnych efektów, a przy okazji stworzenie garnka o szczególnych zaletach praktycznych i zdrowotnych.

Z prawdziwą designerską innowacją mamy do czynienia w przypadku garnków z kolekcji Intensa firmy Fissler. Na pierwszy rzut oka – to elegancki, nowoczesny garnek. Jednak w jego designie ukryte są zaskakujące funkcje, znakomicie ułatwiające gotowanie. W pokrywce umieszczony został rewolucyjny wskaźnik temperatury ThermoStar. Pozwala on mierzyć temperaturę wewnątrz garnka podczas gotowania, dając tym samym pełną kontrolę nad całym procesem. Wskaźnik informuje nas, kiedy można zmniejszyć moc grzewczą kuchenki – dzięki temu sprzyja energooszczędności.

Ale to nie wszystko! Garnek wyposażony został w specjalny uchwyt na pokrywkę. Dzięki temu nie musimy odkładać wilgotnej, gorącej pokrywy na blat kuchenny, by dorzucić do naszego garnka produkty – zamiast tego umieszczamy ją bezpiecznie w naszym uchwycie. Patrzmy dalej! Garnki Intensa posiadają szczególny system, pozwalający na odlewanie wody np. przy odcedzaniu ziemniaków, bez konieczności zdejmowania pokrywy. Specjalnie zaprojektowana pokrywa, w zależności od położenia, może być całkowicie szczelna lub zostawiać odpowiednią szczelinę na odpływ wody lub wydobywającą się z garnka parę.

A teraz spójrzmy uważniej na kształt samego garnka. Elegancki i nowoczesny? Nie tylko! Kształt garnków firmy Fissler, lekko zwężających się ku dołowi, sprawia, że możemy je z łatwością włożyć jeden w drugi (nawet garnki o tej samej wielkości!), a dzięki temu zaoszczędzić w szafkach mnóstwo miejsca. Ponadto wyprofilowany rant garnka pozwala na przelewanie z niego potraw bez kapania. Ergonomia w kuchni przede wszystkim!

Jak widać więc, dobry design garnka to coś więcej niż piękna forma. To łatwość i wygoda gotowania, kuchenna ergonomia, a przede wszystkim – świetny smak naszych potraw.

Be Sociable, Share!

Tags: ,

Posted in Gotowanie |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *