Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Tag Archives: woki


Woki – dobry wok

8 December 2010 by admin

Woki – naczynia kuchenne, przypominające miski, przeważnie wykorzystywane w kuchni chinskiej są coraz bardziej popularnymi przyrządami do smażenia potraw. Smażenie w woku charakteryzuje się tym, że naczynie jest cały czas w ruchu. Temperatura wewnątrz może być zdecydowanie większa niż w innych garnkach.

Standardowe woki mają około 30-40 cm i są wykonane ze stali węglowej. Poniżej zostaną zaprezentowane wybrane modele, które najbardziej przypadły mi do gustu:

Mini Wok żeliwny ze szklaną pokrywą

Wok żeliwny marki Badum pozwala szybko przyrządzić smaczny posiłek. Mini wok, wykonany z żeliwa można używać na wszystkich rodzajach kuchenek, łącznie z kuchenkami indukcyjnymi. Dzięki szklanej pokrywie możemy na bieżąco śledzić rozwój naszej potrawy przed wystawieniem jej na talerz. Pojemność mini woka to 2,6 l, średnica 28,6 cm.

Wok stalowy z pokrywą

Wok stalowy marki Bodum posiada aluminiową przykrywkę oraz grill. Wok bardzo dobrze sprawdza się w gotowaniu orientalnych smakołyków jak i swojskich potraw. Gotowanie ułatwia drewniana rączka (pozwalająca pewnie trzymać wok) oraz lekka, aluminiowa pokrywa. Właściwości pokrywy pomagają zredukować do minimum utratę ciepła. Stal, z której wykonany jest wok pokrywa powłoka teflonowa. Średnica woka ma 38 cm, możemy więc w nim przyrządzić pożywienie dla większej ilości osób.

Omawiane powyżej woki, to tylko jedne z wielu ciekawych, które są dostępne na rynku. Z pewnością warto mieć w swoim mieszkaniu to naczynie kuchenne. Wysokiej klasy woki można znaleźć także na stronie: http://fabrykaform.pl/kuchnia_woki-k380_794.html.

Tags:

Posted in Gotowanie |