Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Tag Archives: suszarki na naczynia


Suszarka na naczynia

26 February 2011 by admin

Suszarki na naczynia to jedne z tych przedmiotów, które znajdują się prawdopodobnie w każdej kuchni. Z pozoru nie zwracamy uwagi na te przedmioty, jednak w praktyce okazują się one bardzo przydatne i niezbędne.

Bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem przy projektowaniu suszarki wykazał się Mauricio Affonso, który dla renomowanego producenta Umbra przygotował ten przedmiot.

Co takiego zrobił Mauricio Affonso, że jego przedmiot jest taki niezwykły. Otóż w umiejętny sposób połączył on funkcję wkładki do zlewozmywaka i ociekacza na naczynia. W praktyce oznacza to, że projekt pozwala wykorzystać powierzchnię zlewozmywaka dodatkowo jako powierzchnię do suszenia naczyń. Utrzymanie czystości oraz higieny ułatwia materiał z którego wykonana jest suszarka – tworzywo sztuczne. Wygodę w trakcie zmywania zwiększa łatwy dostęp do ociekacza. Omawiany ociekacz dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych:

  • półprzeźroczystej białej,
  • półprzeźroczystej czarnej,
  • czerwonej,
  • zielonej,
  • niebieskiej.

Wymiary podstawy to 28 x 32 cm. Uniwersalna podstawa sprawdza się w większości zlewów. Jej wysokość to 4 cm.

Przyrząd pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

Tags: ,

Posted in czystość w kuchni |

Czystość w kuchni

27 December 2010 by admin

Czystość w kuchni to podstawa. W miejscu, gdzie przyrządzamy nasze potrawy szczególną uwagę należy zwrócić na porządek. Poniżej zamieszczam listę narzędzi, które ułatwią nam utrzymanie czystości oraz zapewnią nową jakość w kuchni.

  • Suszarki na naczynia – Bardzo dobrej jakości suszarki na naczynia pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, są niezwykle praktyczne oraz stanowią element ozdobny kuchni. Taka właśnie jest suszarka High & Dry marki Black Blum, która pozwala wysuszyć praktycznie wszystkie naczynia kuchenne, włącznie z wysokimi kieliszkami, które zostaną postawione na wysokich elementach suszarki. Woda ociekająca z naczyn spływa wprost na ociekacz dołączony do kompletu.
  • Fartuch kuchenny – Fartuch kuchenny Apron stanowi połączenie fartucha i rękawic kuchennych. Fartuch doskonale chroni zarówno przed pobrudzeniem podczas prac kuchennych, jak również przed poparzeniem. Dzięki takiemu fartuchowi można skupić się tylko na gotowaniu. Świetne rozwiązanie dla domorosłych kucharzy, uwielbiających odrobinę humoru i poezji w kuchni.
  • Suszarka kuchenna – Suszarka kuchenna marki Rosendahl pozwala wysuszyć ścierki oraz szczotki do zmywania naczyn. Suszarkę można łatwo utrzymać w czystości, dzięki jej prostej konstrukcji. Konstrukcja suszarki sprawia, że pasuje ona praktycznie do każdej nowoczesnej kuchni. Suszarka kuchenna wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Tags: , ,

Posted in Gotowanie |