Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Tag Archives: pojemniki


Dozownik do płatków śniadaniowych

25 February 2013 by admin

dozownik do płatków śniadaniowych

Płatki śniadaniowe należą do tych produktów spożywczych, które większość z nas ma zapisane w swojej codziennej diecie. Pożywne i jednocześnie smaczne płatki dodają nam dużo energii i pozytywnie nastrajają przed wyjściem z domu.

Aby świeżość otworzonych przez nas płatków zachowała się na dłużej dobrze jest umieszczać je w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach. Bardzo ciekawym przykładem takiego pojemnika jest np. dozownik do płatków śniadaniowych marki AdHoc. Dozownik do płatków śniadaniowych jest praktycznym przedmiotem, który sprawdzi się szczególnie w kuchni u osób, które dbają o zdrowy styl życia.

Dozownik zawiera w sobie specjalne pokrętło dzięki czemu możemy w prosty sposób wsypać do miski wyznaczoną przez siebie porcję płatków. Nie rozsypią się one na podłodze, tak jak to było w kultowym filmie “Dzień świra” w którym tytuły bohater “musiał” wszystkie rozsypane płatki zebrać i policzyć. ;)

Wykonany z plastiku dozownik do płatków śniadaniowych doskonale sprawdza się także w formie prezentu. Osoby uwielbiające zjadać na śniadanie różnego rodzaju płatki z całą pewnością będą zadowolone z prezentu otrzymanego w tej formie.

Tags: , ,

Posted in wyposażenie kuchni |

Wszystko pod ręką

1 November 2010 by admin

Kuchenna ergonomia. Nowoczesne standardy przechowywania

Przemyślane rozplanowanie sprzętów kuchennych to prawdziwa sztuka. Zwłaszcza w niewielkiej kuchni potrafi ułatwić gotowanie i sprawić, że przebywanie w niej nie będzie kojarzyć się z największą torturą. W planowaniu ergonomicznej kuchni wyjątkowe duże znaczenie ma kwestia przechowywania kuchennych produktów. Minęły już czasy, kiedy nasze produkty spożywcze, jak np. makarony, przyprawy, oliwa, przechowywane w oryginalnych opakowaniach, wysypywały się z półek kredensów, wypadały z szafek. Odkąd kwestią przechowywania zajęły się tęgie głowy projektantów, pojawiły się w tej dziedzinie zupełnie nowe standardy.

Kiedy już kuchenne meble rozmieszczone zostały w optymalnym układzie, trzeba pomyśleć, jak je zapełnić, by w możliwie najlepszy sposób usprawnić gotowanie. Duże znaczenie ma rozmieszczenie produktów na odpowiednich poziomach. Przedmioty, których używamy najczęściej, powinny znajdować się w zasięgu ręki. Aby łatwiej było po nie sięgać, warto zainwestować w wygodne pojemniki do ich przechowywania. Produkty, takie jak np. ryż, mąka czy kawa dobrze umieścić w większych pojemnikach, np. firmy Brabantia. Szczelność pokrywy pozwoli uchronić je od wilgoci i zachować świeżość (w przypadku kawy – rzecz niezbędna!). Nie ma obaw, że pomylimy nasze produkty – pojemniki posiadają szklane okienko, w którym widzimy, co jest wewnątrz. Makaron spaghetti wymaga specjalnego, wyższego pojemnika, jak np. pojemnik Vivace marki Zack.

Do historii odeszły już słoiczki po musztardzie czy przecierach pomidorowych, które nasze mamy wykorzystywały do przechowywania przypraw. Nie tylko brakowało im wszelkich walorów estetycznych, ale także często nie było wiadomo, co znajduje się wewnątrz. Dziś w użycie weszły pojemniczki, specjalnie przystosowane do przechowywania określonych przypraw. Uwagę zwraca seria Happy Spices firmy Alessi. Każdy z pojemników serii przeznaczony jest dla innej przyprawy, o czym informuje nas kolorowa figurka chilli, liści bazylii czy gałki muszkatołowej na pokrywce. Wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem dla małych kuchni są specjalne półeczki z pojemnikami na przyprawy, które przymocowujemy do ściany (np. firmy Brabantia). W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo miejsca i sprawić, że niezbędne przyprawy będą zawsze pod ręką.

W zwiększeniu ergonomii kuchni pomagają też wszelkiego rodzaju dozowniki. Płatki śniadaniowe wygodnie przechowywać w dozowniku firmy Ad Hoc – dzięki temu nie stracą swojej świeżości, i nawet nasze dziecko bez problemu będzie mogło nałożyć sobie odpowiednią porcję, nie rozsypując płatków po całej kuchni. Komfort w kuchni zwiększy też podajnik Combo marki Zack, przeznaczony na papierowe ręczniki, folię plastikową i aluminiową. Umocowany do ściany, zaoszczędzi nam dużo miejsca w kuchni i pozwoli utrzymać porządek. Dobrym rozwiązaniem są też dozowniki do cukru, np. wysokiej jakości dozownik Cino firmy Blomus.

Na rynku istnieją dziesiątki produktów, które potrafią ułatwić nam codzienne przebywanie w kuchni. Dlatego dla poprawienia nie tylko własnego komfortu, ale i jakości naszych produktów, warto w nie zainwestować.

Tags: , ,

Posted in Gotowanie |