Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Tag Archives: naczynia do pieczenia


Brytfanny i inne naczynia do pieczenia

14 January 2011 by admin

Brytfanna i inne naczynia do pieczenia są z pewnością ważnym elementem kuchni osób ceniących sobie chrupkie i smakowite dania z mięs lub warzyw.

W dzisiejszym artykule zostaną zaprezentowane wybrane modele brytfann, które nie zwróciły moją szczególną uwagę.

Brytfanna z wypukłą pokrywą

Brytfanna z wypukłą pokrywą Pro Collection marki Fissler ma pojemność 4,7l. Duża brytfanna doskonale nadaje się do pieczenia sporych kawałków mięsa. Z pewnością pomaga w tym półkolista pokrywa, która dodaje brytfannie dodatkowej pojemności. Dzięki grubemu dnie w brytfannie można ją wyłączyć jeszcze przed zakonczeniem pieczenia. Po krótkim czasie potrawa będzie już w pełni gotowa do spożycia. Brytfannę Pro Collection można bezpiecznie wkładać do piekarnika.

Brytfanna owalna niska

Inną ciekawą brytfanną z pewnością jest żeliwna brytfanna o długości 24 cm. Płytka brytfanna wykonana z żeliwa została wyprodukowana przez Le Creuset. Francuski potentat na rynku wyrobów żeliwnych dodał kształtom brytfanny charakterystyczne dla tego kraju wzory. Brytfanna pokryta jest emalią, dzięki której potrawy nie przylegają do powierzchni naczynia. Emalia ułatwia też mycie brytfanny. Starannie wykonane naczynie równomiernie rozprowadza ciepło, co sprawia, że nasze danie jest optymalnie przygotowane. Żeliwo, z którego zostało wyprodukowane omawiane naczynie jest materiałem ferromagnetycznym. W praktyce oznacza to, że brytfannę można wykorzystywać na kuchenkach indukcyjnych. Pojemność owalnej i niskiej brytfanny to 1,24 l.

To się nazywa dobre pieczenie !

Tags: ,

Posted in pieczenie |