Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Tag Archives: kuchnia


Kuchenne rewolucje

28 August 2012 by admin

Wielu z nas prawdopodobnie zna program telewizyjny popularnej restauratorki, właścicielki kilkunastu restauracji Magdy Gessler. Ta przebojowa, mająca wielki temperament kobieta wybiera się do restauracji, które ją zaprosiły w celu przeprowadzenia rewolucji, która sprawia, że do tej pory średnio prosperująca restauracja zamienia się w dynamicznie rozwijającą się firmę..

Jak ona to robi? Otóż krok po kroku analizuje obecną sytuację w restauracji, sprawdza przyczyny słabych wyników i wprowadza swoje pomysły. Jeśli właściciele danej restauracji godzą się na jej rozwiązania następuje kuchenna rewolucja. Dotyczy ona praktycznie w każdym przypadku zmiany przepisów kulinarnych, podejścia do pracy, czystości w restauracji, organizacji, wystroju wnętrza oraz często zmiany nazwy.

Przyglądając się Magdzie Gessler i jej kuchennym rewolucją można odnieść wrażenie, że najlepsze zmiany jakie mogą nastąpić w kuchni przychodzą nagle. W ich trakcie dobrze wyrobić sobie pozytywne nawyki, które po całkowitej rewolucji zostaną, dzięki czemu dalsze prosperowanie danej restauracji będzie trzymało się na wysokim poziomie..

Czy kuchenna rewolucja potrzebna jest także w Twojej kuchni? :)

Tags:

Posted in Gotowanie |

Wyposażenie kuchni – absorbujący temat dla Pani domu

18 June 2012 by admin

Wyposażenie kuchni to absorbujący temat dla niejednej Pani domu. Kuchnia, zwana także sercem domu to często miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu. W skład jej wyposażenia wchodzi często niezliczona ilość większych bądź mniejszych przedmiotów, bardziej lub mniej użytecznych.. Nie powinien więc dziwić fakt, że często decydujemy się na zakup nowych przedmiotów wchodzących w skład wyposażenia kuchni. Zwłaszcza te mniejsze przedmioty często ulegają zniszczeniu, potłuczeniu czy zagubieniu i na ich miejsce trzeba postawić coś innego. Kuchnia bez sztućców, maselniczki, dziadka do orzechów, obieraka, wyciskacza do cytryny czy otwieracza do słoików nie może być poszczegana w pełni.

Wymienione przedmioty, chociaż często używane sporadycznie nadają kuchni niepowtarzalnego blasku i sprawiają, że czujemy się w niej swobodnie i komfortowo. Zwłaszcza jeśli mają one w kuchni swoje miejsce i są lepszej klasy, tj. bardziej wytrzymałe, bezpieczne i użyteczne. Wyposażając kuchnie w lepszej jakości przedmioty mamy niemalże pewność, że posłużą nam one przez dłuższy czas i chociaż ich cena jednostkowa jest większa to w dłuższej perspektywie czasu okazuje się ona niższa… Dlaczego? Otóż prosta zasada ekonomii mówi, że im coś jest tańsze tym jest droższe. Ten teoretyczny paradoks potwierdza chociażby “tania siła robocza”, która produkuje gorszej jakości rzeczy co w konsekwencji przekłada się na szereg dodatkowych kosztów, których by nie było gdybyśmy od razu zdecydowali się na zakup konkretnego produktu czy usługi. Przykład: Dobrze zrobiona droga służy na wiele lat, złą, zrobioną tanio trzeba naprawiać praktycznie co roku. Dodatkowym kosztem jest tutaj nie tylko koszt zakupu nowego asfaltu, ale także robocizna oraz.. niszczące się samochody od dziur na źle zrobionej drodze.

Przykład dróg może nieco odbiega od tematu wyposażenia kuchni, jednak dobitnie potwierdza fakt, że warto stawiać przede wszystkim na jakość, a nie na ilość.

Tags: ,

Posted in Gotowanie |