Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Tag Archives: deski do krojenia


Wyjątkowa kuchnia, wyjątkowe wyposażenie kuchni

21 March 2012 by admin

Kuchnia, to miejsce wyjątkowe w naszych domach. Smaki i zapachy jakie powstają w tym miejscu, pobudzają nasze zmysły. Ale nie tylko to może wpłynąć na stan naszego umysłu.
Wyposażenie kuchni również odgrywa kluczową rolę, zarówno pod względem wizualnym, jak i stanowi inspirację do nowych pomysłów, które z kolei przełożą się na nasze kubki smakowe. Na obecnym rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które mogą zupełnie zmienić wnętrze kuchni, nadać jej nowego charakteru.

Za przykład może posłużyć, kolorowa deska do krojenia Classic Designs. To niebanalny produkt. Ten kolorowy niezbędnik każdej gospodyni domowej, wykonany jest z hartowanego szkła, co pozwala na pełen komfort przy jej użyciu. Nie pochłania zapachów, odporna jest na wysokie temperatury, a powierzchnia nie zarysuje się. Taka z pozoru prosta rzecz, może nie tylko stanowić ciekawy akcent na tle pozostałych asortymentów kuchennych, ale i pozytywnie nastraja, gdyż nie od dziś wiadomo, że kolory pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.

Kolejnym sposobem na piękne wyposażenie kuchni, to na przykład 4-częściowy zestaw garnków Wild Orange. Komplet z serii Passion Colours, to połączenie najlepszych technologii i jakości z ciekawym design. Garnki wykonane są z wysokiej jakości stali i ceramiki, co przekłada się na niezawodność i wytrzymałość. Doskonałe do gotowania i smażenia. Warto też wspomnieć o walorach ekonomicznych, gdyż produkt ten równomiernie nagrzewa się od dna, aż po krawędzie, i długo utrzymuje odpowiedni poziom temperatury, dlatego bez kozery nazwać go można energooszczędnym.

Bardzo szeroki zakres i dostępność asortymentów typowo kuchennych, ułatwia nam zadanie, jakim jest wyposażenie kuchni. Ciekawe, niespotykane formy, najwyższa jakość i oryginalność tych produktów, sprawi, iż nasza kuchnia odżyje na nowo..

Tags: , , ,

Posted in Gotowanie |

Deski i pojemniki na pieczywo

16 March 2011 by admin

Deski i pojemniki na pieczywo to jedne z tych akcesoriów, które są niezbędne jeśli na codzien spożywamy w swojej kuchni świeże bułeczki lub chleb.


Przykładem bardzo ciekawego pojemnika na pieczywo, który doskonale pasuje w każdej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej kuchni jest pojemnik Cabrio marki Legnoart. Ten oryginalny i bardzo atrakcyjny chlebak może pomieścić w sobie sporo pieczywa, a precyzyjnie wykonane wgłębienie powoduje, że okruchy nie wydostają się na zewnątrz. Włoski producent chlebaka umiejętnie połączył drewno z ekologiczną skórą, która stanowi szczelne i wygodne zamknięcie pojemnika.
Chlebak Cabrio dostępny jest w czterech wersjach, stworzonych z następujących sklejek drewna: brzoza, dąb, zebrano i heban. Każda z wersji ma inny kolor zarówno pojemnika jak i skórzanego pokrycia.

Ciekawą deską do krojenia, która pasuje wizualnie do prezentowanego chlebaka Cabrio jest deska Panas marki Zack. Deska, w której skład wchodzi stalowa taca posiada bardzo ciekawe odstępy między deseczkami, do których spadają okruchy. Tym samym nie przeszkadzają przy krojeniu. W celu oczyszczenia wystarczy opłukać wspomnianą stalową tacę.

Materiał z którego wykonana jest deska do krojenia to drewno i stal nierdzewna szczotkowana.

Tags: ,

Posted in deski i pojemniki na pieczywo |