Wyposażenie kuchni

dobre garnki, dobre patelnie i inne dobrocie ;)

Tag Archives: chlebaki


Deski i pojemniki na pieczywo

16 March 2011 by admin

Deski i pojemniki na pieczywo to jedne z tych akcesoriów, które są niezbędne jeśli na codzien spożywamy w swojej kuchni świeże bułeczki lub chleb.


Przykładem bardzo ciekawego pojemnika na pieczywo, który doskonale pasuje w każdej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej kuchni jest pojemnik Cabrio marki Legnoart. Ten oryginalny i bardzo atrakcyjny chlebak może pomieścić w sobie sporo pieczywa, a precyzyjnie wykonane wgłębienie powoduje, że okruchy nie wydostają się na zewnątrz. Włoski producent chlebaka umiejętnie połączył drewno z ekologiczną skórą, która stanowi szczelne i wygodne zamknięcie pojemnika.
Chlebak Cabrio dostępny jest w czterech wersjach, stworzonych z następujących sklejek drewna: brzoza, dąb, zebrano i heban. Każda z wersji ma inny kolor zarówno pojemnika jak i skórzanego pokrycia.

Ciekawą deską do krojenia, która pasuje wizualnie do prezentowanego chlebaka Cabrio jest deska Panas marki Zack. Deska, w której skład wchodzi stalowa taca posiada bardzo ciekawe odstępy między deseczkami, do których spadają okruchy. Tym samym nie przeszkadzają przy krojeniu. W celu oczyszczenia wystarczy opłukać wspomnianą stalową tacę.

Materiał z którego wykonana jest deska do krojenia to drewno i stal nierdzewna szczotkowana.

Tags: ,

Posted in deski i pojemniki na pieczywo |